Sulmi i Iranit ndaj Izraelit, MPJD u bën thirrje kosovarëve atje që të ndjekin e të zbatojnë udhëzimet e sigurisë - Gazeta Express
string(112) "sulmi-i-iranit-ndaj-izraelit-mpjd-u-ben-thirrje-kosovareve-atje-qe-te-ndjekin-e-te-zbatojne-udhezimet-e-sigurise"

Sulmi i Iranit ndaj Izraelit, MPJD u bën thirrje kosovarëve atje që të ndjekin e të zbatojnë udhëzimet e sigurisë

Lajme

Gazeta Express

14/04/2024 8:50

Pas sulmit të Iranit ndaj Izraelit, Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës ka thënë se është në komunikim të pandërprerë me Ambasadën e Kosovës në Izrael.

Ministria u ka bërë thirje  qytetarëve që t’i ndjekin dhe zbatojnë udhëzimet e sigurisë, të bëra publike së fundmi nga autoritetet vendase ose të kontaktojnë në numrat e kontaktit të Ambasadës +972 58-634- 0450 & +972 54-469-9799.

Lexo Edhe:

“U bëjmë thirrje qytetarëve të ndjekin e të zbatojnë udhëzimet e sigurisë, të bëra publike së fundmi nga autoritetet vendase ose të kontaktojnë në numrat e kontaktit të Ambasadës +972 58-634- 0450 & +972 54-469-9799”