Sulejman Rexhepi jep dorëheqje pasi u shkarkua: Mbaj përgjegjësi para Zotit dhe Ligjit - Gazeta Express

Ballina

Gazeta Express

29/05/2020 23:19

Sulejman Rexhepi jep dorëheqje pasi u shkarkua: Mbaj përgjegjësi para Zotit dhe Ligjit

Ballina

Gazeta Express

29/05/2020 23:19

Përmes një komunikate drejtuar besimtarëve myslimanë, ish kreu i BFI-së Sulejman Rexhepi bën të ditur se dorëhiqet nga posti të cilin e mbajti për një kohë të gjatë.

Këtë dorëheqje Rexhepi e deponoi pasi që u shkarkua nga Riaseti me vendim unanim pas skandalit që bëri bujë mediatike.

Rexhepi dorëheqjen e sqaron me arsyetimin se gjatë gjithë kohës sa ka qenë në krye të BFI, është angazhuar për ngritjen e arsimit të brezave të rinj dhe se për gjithë punën i përgjegjshëm ndihet para Zotit dhe ligjeve.

Në vazhdim keni komunikatën për opinion të ish-kreut të BFI-së, Sulejman Rexhepit.

/GazetaExpress/