Suedia vs Sllovakia, gjithçka gati - Gazeta Express

Sport

Gazeta Express

18/06/2021 14:02

Suedia vs Sllovakia, gjithçka gati

Sport

Gazeta Express

18/06/2021 14:02

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Suedisë dhe Sllovakisë.

Suedia barazoi me Spanjën pa gola në ndeshjen debutuese në “Euro 2020” dhe për të siguruar një vend në mesin e 16 më të mirave, i duhet patjetër sonte fitorja ndaj liderit, Sllovakisë, raporton Gazeta Express.

Suedia: Olsen, Augustinsson, Danielson, Lindelof, Lustig; Forsberg, Ekdal, Olsson, Larsson, Isak, Berg

Sllovakia: Dubravka, Pekarik, Satka, Skriniar, Hubocan, Kucka, Hrosovsky, Koscelnik, Hamsik, Mak, Duda