Suedia regjistron 39 viktima dhe mbi 19 mijë raste të reja me COVID-19 - Gazeta Express

Lajme

Gazeta Express

13/04/2021 14:28

Suedia regjistron 39 viktima dhe mbi 19 mijë raste të reja me COVID-19

Lajme

Gazeta Express

13/04/2021 14:28

Suedia po vazhdon të regjistroj dhjetëra viktima dhe dhjetëra mijëra raste të reja të infektuara me COVID-19.

Suedia ka publikuar bilancin e ri me COVID-19.

Suedia ka regjistruar 19,105 raste të reja me koronavirus që nga e premtja, treguan të martën statistikat e agjencisë shëndetësore, raporton The Guardian.

Vendi me 10 milionë banorë regjistroi 39 vdekje të reja, duke e çuar gjithsej në 13,660.

Mesatarja 7-ditore e Suedisë e infeksioneve të reja u rrit për mbi 6,000 përsëri javën e kaluar.