Stoltenberg për sulmin në Banjskë: Pres që ata që janë përgjegjës të mbahen përgjegjës - Gazeta Express
string(85) "stoltenberg-per-sulmin-ne-banjske-pres-qe-ata-qe-jane-pergjegjes-te-mbahen-pergjegjes"

Stoltenberg për sulmin në Banjskë: Pres që ata që janë përgjegjës të mbahen përgjegjës

Lajme

Gazeta Express

20/11/2023 17:05

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, në një konferencë të përbashkët me presidenten Osmani, ka thënë se është e rëndësishme të ketë pasoja pas sulmit të 24 shtatorit në Banjskë të Zveçanit.

“Sigurisht NATO nuk është institucion i zbatimit të ligjit, për këtë arsye është Policia e Kosovës dhe EULEX-i. Do t’i ngris këto çështje në takimin e nesërm në Serbi, dhe pres ata që ata që janë përgjegjës për këtë dhunë të mbahen përgjegjës, ky ka qenë mesazh i NATO-s, mesazhi im qe nga maji dhe është përsëritur dhe pas dhunës në shtator. Është e rëndësishme të ketë pasoja të bëjmë çkado që mundemi që kjo lloj dhune nuk do të përsëritet edhe njëherë”, tha ai.

Lexo Edhe: