Steph Curry bën çmendurin me Warriors - Gazeta Express

Steph Curry bën çmendurin me Warriors

Sport

Gazeta Express

12/02/2021 8:23

Golden State Warriors ka vazhduar me fitore në basketbollin amerikan.

Golden fitoi me rezultat 111-105 ndaj Orlando Magic.

Basketbollisti më i mirë në ndeshje ishte Steph Curry – i cili realizoi 40 pikë, 8 kërcime dhe 5 asistime.

Te kundërshtarët, basketbollisti më i mirë ishte Vucevic me 25 pikë, 13 kërcime dhe 5 asistime.

Fitore kanë arritur edhe skuadrat, Boston Celtics. Të cilët mposhtën Toronto Raptors me rezultat 120-106. Fitore ka arritur edhe Indiana Pacers ndaj Detroit Pistons.