Statistikat e ndeshjes Itali-Shqipëri nga SofaScore për "Favorit" - Gazeta Express
string(63) "statistikat-e-ndeshjes-itali-shqiperi-nga-sofascore-per-favorit"

Futboll

Gazeta Express

15/06/2024 23:17

Statistikat e ndeshjes Itali-Shqipëri nga SofaScore për “Favorit”

Futboll

Gazeta Express

15/06/2024 23:17

Shqipëria e ka nisur me humbje Kampionatin Evropian.

Kuqezinjtë janë mposhtur 2:1 nga Italia në ndeshjen e parë, duke e nisur jo mirë kampanjën.

Lexo Edhe:

Dueli nisi mirë për kuqezinjtë, që kaluan në epërsi pas vetëm 23 sekondash lojë nëpërmjet Nedim Bajramit.

Megjithatë, Italia shpejt mori veten dhe përmbysi gjithçka.

Fillimisht Bastoni barazoi rezultatin në minutën e 11-të me një gol me kokë.

E pesë minuta më pas, Barella me gol nga distanca përmbysi rezultatin dhe kaloi “azzurri” në epërsi.

E statistikat e ndeshjes nga SofaScore për Favorit kanë dalë:

Nuk ka asnjë përshkrim të disponueshëm