Starton ndeshja e Bad News Eagles, këtu mund ta ndiqni live - Gazeta Express
string(58) "starton-ndeshja-e-bad-news-eagles-ketu-mund-ta-ndiqni-live"

Sporte tjera

Gazeta Express

05/10/2022 17:34

Starton ndeshja e Bad News Eagles, këtu mund ta ndiqni live

Sporte tjera

Gazeta Express

05/10/2022 17:34

Ekipi kosovar në CS:GO, Bad News Eagles e zhvillon sot ndeshjen e dytë në kualifikimet për turneun më të madh në botë, Major.

Sot, BNE do të përballet me ekipin suedez, Ninjas in Pyjamas me fillim nga ora 17:15, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Dueli zhvillohet në vetëm një terren dhe fitues del ekipi që arrin 16 pikë i pari.

Kujtojmë se dje, djemtë kosovarë e fituan ndeshjen e parë ndaj ekipit turk, Eternal Fire me rezultatin 16:14, duke e bërë një nismë të mbarë të kualifikimeve që po mbahen në Maltë.

Kujtojmë se nëse arrijnë tri fitore, ata do të kualifikohen për Major, i cili zhvillohet në Rio De Janeiro të Brazilit.

Ndeshjen mund ta shikoni duke klikuar këtu.

/Gazeta Express/