Star Wars, dy muaj më herët në televizion - Gazeta Express

Gazeta Express

27/04/2020 21:19

Star Wars, dy muaj më herët në televizion

Gazeta Express

27/04/2020 21:19

Star Wars: The Rise Of Skywalker do të shfaqet në Disney + dy mua më herët se ishte paraparë, më 4 maj… pasi që është dhënë lajmi se është në përpunim edhe seria më e re e këtij filmi që pritet të realizohet më 2022

Fansat e Star Wars pritet të kenë një lajm të mirë shumë shpejt.

Pjesa e fundit e këtij filmi artistik, “The Rise of Skywalker, do të lansohet dy muaj më herët si pasoj e vetizolimit nga COVID-19.

Të hënën kjo është konfirmuar që filmi i realizuar më 2019 do të lansohet dy muaj më herët në Disney +. Më 4 maj, që është edhe një ditë pushimi për Star Wars sepse katër maji është dita kur filloj ky film dhe në këtë film shpesh përmendet muaji maj.

Rise of Skywalker-në të cilët luajnë; Daisy Ridley, Oscar Isaac, John Boyega dhe e ndjera Carrie Fisher – do të jenë bashkë kur ky film do të promovohet në kanalin më të ri televiziv të Disney.

Tashmë edhe seritë e tjera si; A New Hope, The Empire Strikes Back, The Return Of The Jedi, The Phantom Menace, Attack Of The Clones, Revenge Of The Sith, The Force Awakens dhe The Last Jedi.

Derisa thuhet se seria më e re e Star Wars do të vije më 2022 dhe do të quhet më gjasë “Rogue One and Solo”. /GazetaExpress/