Sportingu i Lisbonës triumfon në turneu e FIBA-s të organizuar në “Minatori” - Gazeta Express
string(74) "sportingu-i-lisbones-triumfon-ne-turneu-e-fiba-s-te-organizuar-ne-minatori"

Sportingu i Lisbonës triumfon në turneu e FIBA-s të organizuar në “Minatori”

Sport

Gazeta Express

30/09/2022 23:01

Sportingu i Lisbonës ka triumfuar në kualifikimet e Grupit A të FIBA Europe Cup dhe do të jetë pjesë e grupeve në këtë garë.

Të gjitha ndeshjet kualifikuese të këtij grupi janë zhvilluar në “Minatori” të Mitrovicës, me një atmosferë fantastike dhe organizim të jashtëzakonshëm.

Lexo Edhe:

Portugezët në finale kanë mundur Anwerpin e Belgjikës me shifrat 98:85, por në grupe u kualifikua edhe skuadra belge.

Pjesë e grupeve të kësaj lige është edhe kampioni i Kosovës, Golden Eagle Ylli, që është shortuar me Hapoel Galil nga Izraeli dhe dy skuadrat gjermane, Brose Bamberg dhe Niners Chemnitz. /Gazeta Express/