Spektakolar! A është ky goli më i bukur në Kupën e Afrikës? - Gazeta Express
string(57) "spektakolar-a-eshte-ky-goli-me-i-bukur-ne-kupen-e-afrikes"

Futboll

Gazeta Express

25/01/2022 14:40

Spektakolar! A është ky goli më i bukur në Kupën e Afrikës?

Futboll

Gazeta Express

25/01/2022 14:40

Përkundër tragjedisë që ndodhi para ndeshjes, ku mbetën të vdekur 8 tifozë si rezultat i shtypjes së njëri-tjetrit, loja në mes të Kamerunit dhe Komorosit në Kupën e Afrikës u zhvillua.

Lexo Edhe:

Kamerunasit fituan me rezultat 2:1, por ajo që mbeti në mendje të të gjithëve është goli spektakolar i mysafirëve, shkruan “Gazeta Express”.

Youssouf M’Changama e shënoi një gol të rrallë nga gjuajtja e lirë në minutat e fundit të lojës.

Ky pa dyshim mund të zgjidhet si goli më i bukur i këtij edicioni në Kupën e Kombeve të Afrikës.

Ju ftojmë ta shijoni këtë perlë të lojtarit të Komorosit. /Gazeta Express/