SPAK lëshon 15 arreste për inceneratorin e Tiranës - Gazeta Express
string(50) "spak-leshon-15-arreste-per-inceneratorin-e-tiranes"

SPAK lëshon 15 arreste për inceneratorin e Tiranës

Shqiperi

Gazeta Express

08/12/2023 21:11

Prokuroria e Posaçme ka firmosur 15 urdhër arreste, për persona të implikuar në aferën e inceneratorit të Tiranës.

Raportohet se 4 persona janë vënë në pranga dhe të tjerë janë ende në kërkim.

Lexo Edhe:

Mes tyre është edhe Taulant Tushe, drejtori i Përgjithshëm i Punëve Publike në Bashkinë e Tiranës.

Deri tani mësohet se SPAK ka lëshuar urdhërarrest për Mirel Mërtirin dhe Klodian Zoton.

Afera e inceneratorëve ka çuar pas hekurave ish-Ministrin e Mjedisit, Lefter Koka si dhe ish-deputetin socialist, Alqi Bllako