Southgate e publikon listën, e lë jashtë Rashfordin - Gazeta Express
string(50) "southgate-e-publikon-listen-e-le-jashte-rashfordin"

Futboll

Gazeta Express

21/05/2024 16:10

Southgate e publikon listën, e lë jashtë Rashfordin

Futboll

Gazeta Express

21/05/2024 16:10

Përzgjedhësi i Anglisë, Gareth Southgate ka publikuar listën e gjerë të futbollistëve për “Euro 2024”, që mbahet në Gjermani.

Southgate ka përfshirë 33 futbollistë, derisa lista finale me 26 futbollistë do të zbulohet me 8 qershor.

Lexo Edhe:

Nga kjo listë janë lënë jashtë Ben Chilëell i Chelseat, James Madisson i Tottenham Hotspurit, Jordan Henderson i Ajaxit dhe sulmuesin e Manchetser Unitedit, Marcus Rashford.

Në Kampionatin Evropian, Anglia do të jetë në grupin C se bashku me Serbinë, Danimarkën dhe Slloveninë.

Takimin e parë në këtë kompeticion e zhvillojnë më 16 qershor ndaj Serbisë.