“Sot tirani lebetitet”, Berisha bën njoftim të rëndësishëm pak para protestës - Gazeta Express
string(74) "sot-tirani-lebetitet-berisha-ben-njoftim-te-rendesishem-pak-para-protestes"

Shqiperi

Gazeta Express

06/12/2022 10:38

“Sot tirani lebetitet”, Berisha bën njoftim të rëndësishëm pak para protestës

Shqiperi

Gazeta Express

06/12/2022 10:38

Në të njëjtën ditë që po mbahet takimi i nivelit të lartë mes udhëheqësve të BE-së dhe atyre të Ballkanit Perëndimor, opozita ka paralajmëruar organizimin e një proteste.

Ish- kryeministri Sali Berisha, i cili ka rimarrë kontrollin e Partisë Demokratike, deklaroi se manifestimi organizohet në mbrojtje të vlerave europiane, të cilat sipas tij, po rrezikohen dhe po kërcënohen nga kreu i qeverisë.

Lexo Edhe:

Berisha ka reaguar së fundmi, për të bërë thirrjet e fundit për mbështetësit e tij për të dal në protestë në orën 12:00 në Bulevardin Dëshmorët e Kombit. Opozita ka kërkuar që të protestojë përpara selisë së qeverisë. Por kjo kërkesë është hedhur poshtë nga policia, sipas së cilës kjo zonë është pjesë e perimetrit të sigurisë për takimin e nivelit të lartë.

“Sot tirani lebetitet! Uragan i paparë në ora 12:00 në Bulevardin Dëshmorët e Kombit! #sb” shkruan Berisha.

/Gazeta Express