Sot priten reshje të shiut dhe borës në Kosovë - Gazeta Express

Ballina

Gazeta Express

11/12/2019 6:59

Sot priten reshje të shiut dhe borës në Kosovë

Ballina

Gazeta Express

11/12/2019 6:59

Sot pritet të ketë reshje shiu dhe bore në Kosovë.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, më 11 dhjetor do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje bore në viset malore, ndërsa në viset e ulëta reshje shiu dhe bore.

Të enjten do të jetë mot i vranët dhe i qetë, ka paralajmëruar IHMK.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 0-1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 4-7 gradë Celsius.