Sot nis sezoni i ri në Superligë, Peja - Vëllaznimi ndeshja hapëse - Gazeta Express
string(63) "sot-nis-sezoni-i-ri-ne-superlige-peja-vellaznimi-ndeshja-hapese"

Sot nis sezoni i ri në Superligë, Peja – Vëllaznimi ndeshja hapëse

Sport

Gazeta Express

22/09/2023 9:08

Sot do të nisë zyrtarisht sezoni 2023/24 në Superligën e Kosovës në basketboll.

Ndeshja hapëse do të zhvillohet në “Karagaçi”, aty ku kampionia në fuqi, Peja, e pret Vëllaznimin, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Ndeshja do të zhvillohet me fillim prej orës 19:00.

Ndërkaq, të shtunën do të zhvillohen dy ndeshjet tjera; Istogu – Trepça dhe Sigal Prishtina – Proton Cable Prizreni.

Java e parë mbyllet të dielën, me përballjes mes Golden Eagle Yllit dhe Bashkimit. /Gazeta Express/