Sot nis sezoni 2022/23 në tri nga ligat kryesore, vëmendja në PL - Gazeta Express
string(63) "sot-nis-sezoni-2022-23-ne-tri-nga-ligat-kryesore-vemendja-ne-pl"

Sport

Gazeta Express

05/08/2022 8:30

Sot nis sezoni 2022/23 në tri nga ligat kryesore, vëmendja në PL

Sport

Gazeta Express

05/08/2022 8:30

Sot rikthehet futbolli në tri prej ligave kryesore në Evropë, me Premierligën, Bundesligën dhe Ligue 1 që nisin 2022/23.

Vëmendja është te ajo që vlerësohet si liga më e fortë në botë, Premierliga, teksa që në ndeshjen hapëse do të jetë interesant, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Crystal Palace do të jetë nikoqir i Arsenalit, me ndeshjen që fillon nga ora 21:00.

Në Bundesliga, kampioni në fuqi, Bayern Munichi do të luajë në udhëtim te Eintracht Frankfurti.

Ndërkohë, Lyon – Ajaccio është ndeshja hapëse në Ligue 1 të Francës. /Gazeta Express/