Sot nafta kushton më lirë, ministria publikon çmimet e derivateve - Gazeta Express
string(64) "sot-nafta-kushton-me-lire-ministria-publikon-cmimet-e-derivateve"

Sot nafta kushton më lirë, ministria publikon çmimet e derivateve

Lajme

Gazeta Express

02/07/2022 9:04

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka publikuar limitin për çmimet e derivative për 48 orët e ardhshme.

Siç njofton ministria, transmeton Express, çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës është si në vijim. 

Lexo Edhe:

“Çmimi maksimal i lejuar i produktit Dizel është: 1.83  €  për litër;

Çmimi maksimal i lejuar i produktit Benzinë është: 1.76  € për litër;

Çmimi maksimal i lejuar i produktit Gas është: 0.78  €  për litër”.

Çmimet e lartëcekura vlejnë për datën 02-03/07/2022 prej orës 10:00 dhe janë valide 48 orë nga data dhe ora e publikimit. /Express