Sot finalja e madhe e FA Cup, përballen Chelsea dhe Liverpool - Gazeta Express
string(60) "sot-finalja-e-madhe-e-fa-cup-perballen-chelsea-dhe-liverpool"

Sot finalja e madhe e FA Cup, përballen Chelsea dhe Liverpool

Futboll

Gazeta Express

14/05/2022 8:56

Sot me fillim nga ora 17:45 do të zhvillohet finalja e madhe e FA Cup mes Chelseat dhe Liverpoolit.

Ndeshja që zhvillohet në “Wembley” të Londrës do të vërë përballë njëra tjetrës dy prej ekipeve më të mira angleze, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Chelsea nuk ka ndonjë angazhim dhe është i fokusuar 100% te ky trofe, për dallim nga Liverpooli.

Ekipi i udhëhequr nga Klopp është ende në garë edhe në Premierligë dhe në finalen e Champions League.

Bastoret e favorizojnë dukshëm Liverpoolin, megjithatë Chelsea do të bëjë çmos për të fituar një trofe këtë sezon. /Gazeta Express/