Sot dita e fundit e gjykimit ndaj Thaçit e të tjerëve në Speciale para pushimit veror - Gazeta Express
string(85) "sot-dita-e-fundit-e-gjykimit-ndaj-thacit-e-te-tjereve-ne-speciale-para-pushimit-veror"

Lajme

Gazeta Express

20/07/2023 7:44

Sot dita e fundit e gjykimit ndaj Thaçit e të tjerëve në Speciale para pushimit veror

Lajme

Gazeta Express

20/07/2023 7:44

Dita e sotme në Dhomat e Specializuara të Kosovës, në rastin gjyqësor ndaj Hashim Thaçit dhe të tjerëve është e dita e fundit e gjykimit para se të fillojë pushimi veror.

Sipas kalendarit të punës së Dhomave Specializuara të Kosovës me seli në Hagë, pushimi veror fillon më 24 korrik, ndërsa seancat do të fillojnë më 14 gusht.

Lexo Edhe:

Gjatë muajit gusht janë paraparë të mbahen shtatë seanca në rastin gjyqësor “Thaçit dhe të tjerët”, ndërsa në rastin “Shala’, do të mbahen pesë seanca.

Ndryshe dje ka filluar të dëshmojë, dëshmitari i 15-të i ZPS-së i mbrojtur me kodin W04586, ai ka dëshmon për vdekjen e anëtarit të familjes së tij gjatë periudhës përkatëse. Dëshmitari dje ka dëshmuar përmes videolidhjes.