Sot betohen ushtarët e rinj të FSK-së, edhe Osmani merr pjesë në ceremoni - Gazeta Express
string(72) "sot-betohen-ushtaret-e-rinj-te-fsk-se-edhe-osmani-merr-pjese-ne-ceremoni"

Sot betohen ushtarët e rinj të FSK-së, edhe Osmani merr pjesë në ceremoni

Lajme

Gazeta Express

20/05/2022 7:51

Sot do të mbahet ceremonia e betimit të ushtarëve të rinj të Forcës së Sigurisë së Kosovës.

Ceremonia do të organizohet në kazermën e Komandës dhe Doktrinës në Ferizaj, duke filluar nga ora 10:00.

Lexo Edhe:

Në ceremoni do të marrë pjesë edhe Presidentja Vjosa Osmani.

“Në orën 10:00, Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani – Sadriu, merr pjesë në ceremoninë e certifikimit të rekrutëve të rinj të FSK-së. Vendi: Kazerma e Komandës dhe Doktrinës në Ferizaj”, thuhet në njoftimin e Presidencës./Express