Sot 20 raste të reja me Covid! Shkon në 1184 numri i të prekurve në Shqipëri - Gazeta Express

Sot 20 raste të reja me Covid! Shkon në 1184 numri i të prekurve në Shqipëri

Shqiperi

Gazeta Express

03/06/2020 10:51

Vijon të rritet numri i rasteve të reja me koronavirus në Shqipëri. Sipas raportimit të Ministrisë së Shëndetësisë gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar në vend 20 raste të reja me COVID, duke çuar kështu numrin e të prekurve në 1184.

Rastet e reja, sipas Ministrisë së Shëndetësisë kanë dalë pas testimit të kryer në personat e dyshuar gjatë 24 orëve të fundit.

Prej tyre 15 ne Tirane, dy ne Kruje, dy ne Durres dhe nje ne Kamez. Nga personat e konfirmuar pozitive me koronavirus, 4 jane personel shendetesor. 

Rastet e reja, sipas Ministrisë së Shëndetësisë kanë dalë pas testimit të kryer në personat e dyshuar gjatë 24 orëve të fundit.