Sony ka gati kufjet e reja, por më të shtrenjta nga modeli aktual - Gazeta Express
string(64) "sony-ka-gati-kufjet-e-reja-por-me-te-shtrenjta-nga-modeli-aktual"

AutoTech

Gazeta Express

20/07/2023 23:00

Sony ka gati kufjet e reja, por më të shtrenjta nga modeli aktual

AutoTech

Gazeta Express

20/07/2023 23:00

Kompania japoneze e teknologjisë Sony, do të zbulojë javën e ardhshme gjeneratën e re të kufjeve të vogla TWS.

Modeli i koduar WF-1000XM5, do të vijë më 24 korrik, ndërkohë kompania nuk zbuloi shumë rreth përmbajtjes së tyre edhe pse nga fjalët; “Për heshtjen. Për zërin”, është e qartë se fokusi do të jetë në përmirësimin e trajtimit të zhurmës.

Lexo Edhe:

Ka pasur rrjedhje të shumta të informacioneve rreth modelit XM5. Kufjet e reja do të jenë më të vogla dhe më të lehta, pra vetëm 5.9g, nga 7.3g sa janë ato aktualet.

Modelet e reja do të ofrojnë jetëgjatësi të baterisë deri në 24 orë.

Kufjet raportohet se do të vijnë me teknologjinë 8.4mm Dynamic Driver X dhe duhet të mundësohen nga procesorë të Sony-t.

Të kombinuara me tre mikrofon, këta procesorë do të trajtojnë më mirë, eliminimin e zhurmës.

Një lajm i keq është se dëgjueset e reja Sony WF-1000XM5, pritet të kushtojnë 320€ nga 280€ që ishin modelet paraprake WF-1000XM4. /Shqip.com