Solskjaer e mund Zidanin për talentin e Monacos - Gazeta Express

Futboll

Gazeta Express

15/08/2020 15:20

Solskjaer e mund Zidanin për talentin e Monacos

Futboll

Gazeta Express

15/08/2020 15:20

Benoit Badiashile mund të përfundojë në “Old Trafford”.

Dëshira e madhe e Zinedine Zidane, Benoit Badiashile, mund ta veshë fanellën e Manchester United sezonin 2020/21, raporton ‘Le 10 Sport’.

Për lojtarin që interesohet edhe Real Madridi, sipas mediave në Spanjë me kërkesë të vecantë të Zinedine Zidane, është afër të fitojnë betejën “Djajtë e Kuq”.

Chelsea dhe Bayer Leverkusen gjithashtu e duan qendërmbrojtësin, vlera e të cilit është 30 milionë euro.

United është i gatshëm të paguajë që tani këtë çmim për Badiashile, i cili ka bërë 20 paraqitje me Monacon sezonin e kaluar. /Gazeta Express/