S'mjafton goli i Krasniqit, Rapidi pëson humbjen e parë për këtë vit - Gazeta Express
string(66) "smjafton-goli-i-krasniqit-rapidi-peson-humbjen-e-pare-per-kete-vit"

S’mjafton goli i Krasniqit, Rapidi pëson humbjen e parë për këtë vit

Sport

Gazeta Express

24/02/2024 21:02

Rapid Bukureshti është njoftuar me humbjen e parë për këtë vit në Liga 1, pas pesë fitoreve radhazi.

Rapidi pësoi sonte në udhëtim ndaj Poli Iasi, në ndeshjen e vlefshme për javën e 27-të, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Përballja e luajtur në stadiumin “Emil Alexandrescu” përfundoi me rezultatin 3:1.

Për mysafirët gol shënoi Ermal Krasniqi (52′), por që nuk mjaftoi pë sonte. Për reprezentuesin e Kosovës ishte ky goli i tretë në elitën rumune.

Krasniqi sonte luajti për 78 minuta, kurse Albion Rrahmani kompletoi një tjetër ndeshje të plotë.

Kosovari tjetër, Florent Hasani, u aktivizua nga minuta e 78-të.

Rapidi mbetet me 48 pikë dhe renditet i treti në tabelë, aq sa ka edhe Cluji si i dyti.

FCSB prin me 56 pikë dhe tani me një ndeshje më pak.

Poli Iasi me 30 pikë ndodhet në pozitën e 13-të. /Gazeta Express/