S’mjaftojnë pikët e LeBron James, Lakers pëson disfatë nga Brooklyn - Gazeta Express

Sport

Gazeta Express

19/02/2021 8:33

S’mjaftojnë pikët e LeBron James, Lakers pëson disfatë nga Brooklyn

Sport

Gazeta Express

19/02/2021 8:33

Skuadra e Los Angeles Lakers ka humbur derbin ndaj Brooklyn Nets.

Lakers u mposhtën me rezultat 98-109.

Nuk mjaftuan pikët e LeBron James – basketbollisti amerikan realizoi 32 pikë, bëri 8 kërcime dhe 7 asistime.

Te kundërshtarët më i miri ishte James Harden me 23 pikë, 5 kërcime dhe 11 asistime.

Kjo ishte disfata e dytë e Lakers në tri ndeshjet e fundit.