S'ka marrëveshje mes Juventusit dhe Sassuolos për Locatellin - Gazeta Express

Futboll

Gazeta Express

30/07/2021 20:50

S’ka marrëveshje mes Juventusit dhe Sassuolos për Locatellin

Futboll

Gazeta Express

30/07/2021 20:50

Takimi mes Juventusit dhe Sassuolos ka përfunduar, por të dyja palët thuhet se nuk kanë arritur një marrëveshje për transferimin e Manuel Locatellit në Torino.

Bianconerët dhe Neroverdi u takuan për të diskutuar të ardhmen e reprezentuesit italian, por Sky Sport Italia raporton se të dyja palët nuk arritën një marrëveshje, transmeton Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Lojtari thuhet se ka refuzuar lëvizjet e mundshme në Angli për t’u bashkuar me Zonjën e Vjetër këtë verë, por distanca midis ofertës dhe kërkesës është ende shumë e madhe dhe klubet nuk arritën një marrëveshje.

Tuttomercatoweb shton se Sassuolo ka vendosur një afat për të arritur një përfundim brenda fundjavës së ardhshme dhe se Juventusi duhet të gjejë një mënyrë për të përputhur kërkesat e tyre deri më 8 gusht.

Dje, CEO i Sassuolo, Giovanni Carnevali konfirmoi se lojtari dëshiron të bashkohet me Juventusin, por theksoi se gjigantët italianë duhet të arrijnë një marrëveshje me ta dhe paralajmëroi se ka interes nga Arsenali dhe një skuadër tjetër e Premier League.

Bianconerët thuhet se kanë ofruar 30 milionë euro në një marrëveshje huazimi me një detyrim për të blerë, por Sassuolo kërkon të paktën 40 milionë euro për t’u ndarë me ish-lojtarin 23-vjeçar të Milanit.