S’ka fitues pas 90 minutave, ndeshja City-Real shkon në vazhdime - Gazeta Express
string(62) "ska-fitues-pas-90-minutave-ndeshja-city-real-shkon-ne-vazhdime"

Futboll

Gazeta Express

17/04/2024 23:00

S’ka fitues pas 90 minutave, ndeshja City-Real shkon në vazhdime

Futboll

Gazeta Express

17/04/2024 23:00

Nuk ka një gjysmëfinalist pas 90 minutave të ndeshjes çerekfinale mes Manchester Cityt dhe Real Madridit.

Rezultati pas kohës së rregullt ishte 1:1, kurse i barabartë ishte edhe në ndeshjen e parë, 3:3.

Lexo Edhe:

Rodrygo kaloi mysafirët në epërsi qysh në minutën e 12-të të ndeshjes, shkruan Gazeta Express.

Pjesa e parë më pas ishte e gjitha e vendasve që tentonin të shënonin golin e barazimit.

Megjithatë, atë e gjetën tek në minutën e 76-të nëpërmjet Kevin De Bruynes.

E tani dy herë nga 15 minuta do të jenë alternativa e dytë për ta përcaktuar gjysmëfinalistin e fundit.

Nesë as këto nuk kryejnë punë, penalltitë do të jenë opsioni i fundit.