S’ka finale për Shqipërinë në Eurovision - Gazeta Express
string(39) "ska-finale-per-shqiperine-ne-eurovision"

S’ka finale për Shqipërinë në Eurovision

Muzike

Gazeta Express

10/05/2022 23:13

Shqipëria nuk është kualifikuar për në finalen e Eurovisionit

Këngëtarja shqiptare Ronela Hajati me këngën “Sekret” ka dështuar për të shkuar në finale të kësaj gare.

Lexo Edhe:

Pas votimit të publikut, Shqipëria këtë vit nuk do të jetë në finale.

Pasi janë llogaritur votat e publikut krahasuar më ato të jurisë.

Kështu pas votave në finale kanë shkuar:

Zvicra, Armenia, Islanda, Lituania, Portugalia, Norvegjia, Greqia, Ukraina, Moldavia dhe Holanda.

Kujtojmë se Ronela ka marrë kritika për paraqitjen e saj skenike sonte ndërsa BBC ka pasur një “tallje” me këtë paraqitje. /GazetaExpress/