Situatë katastrofike në Kakavijë, pas vdekjes së 10-vjeçarit, e ëma bie pa ndienja, qytetarët ‘palosen’ përtokë nga lodhja dhe vapa e madhe - Gazeta Express

Shqiperi

Gazeta Express

15/08/2020 12:05

Situatë katastrofike në Kakavijë, pas vdekjes së 10-vjeçarit, e ëma bie pa ndienja, qytetarët ‘palosen’ përtokë nga lodhja dhe vapa e madhe

Shqiperi

Gazeta Express

15/08/2020 12:05

Një situatë katastrofike është krijuar në pikën kufitare të Kakavijës ku vijojnë radhët kilometrike.

Një fëmijë 10 vjeç, me inicialet S.D është përplasur për vdekje nga një ambulancë e cila po ecte me shpejtësi pasi kishte marrë një grua që ishte ndjerë keq. Pas lajmit, e ëma e shokuar ka humbur ndjenjat teksa një efektiv i është afruar ta ndihmojë.

Ndërkaq, dhjetëra qytetarë ia kanë marrë me këmbë duke bërë 6-7 kilometra rrugë. Si pasojë e vapës së madhe disave u ka rënë të fikët dhe kanë përfunduar të shtrirë përtokë në pritje të ndihmës mjekësore.

Pala shqiptare po punon me 8 sportele, pala greke me 3 sportele dhe duket se s’ka ndërmend të lehtësojë procedurat pavarësisht situatës së krijuar.

LEXO EDHE: Shqiptarët 4 ditë në radhë torturuese, reagon për herë të parë Rama për atë që po ndodh në Kakavijë

Screenshot_3.jpg
Screenshot_4.jpg