Situata e sigurisë në Kosovë, ambasadori amerikan takon gjeneralin e KFOR-it - Gazeta Express
string(75) "situata-e-sigurise-ne-kosove-ambasadori-amerikan-takon-gjeneralin-e-kfor-it"

Situata e sigurisë në Kosovë, ambasadori amerikan takon gjeneralin e KFOR-it

Lajme

Gazeta Express

18/01/2022 15:58

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Jeff Hovenier, ka qëndruar sot në selinë qendrore të KFOR-it ku është pritur nga komandanti Ferenc Kajari, shkruan Gazeta Express.

Siç ka njoftuar KFOR-i përmes një njoftimi në “twitter”, Kajari e ka njoftuar ambasadorin Hovenier rreth situatës së sigurisë në Kosovë dhe për aktivitet e përditshme të KFOR-it në përmbushjen e mandatit të tyre.

Lexo Edhe: