Situata e koronavirusit: Ky shtet rikthen izolimin total, ja sa javë do zgjasë - Gazeta Express

Lajme

Gazeta Express

18/09/2020 13:12

Situata e koronavirusit: Ky shtet rikthen izolimin total, ja sa javë do zgjasë

Lajme

Gazeta Express

18/09/2020 13:12

Pandemia duket që po zgjatet, si pasojë e rasteve të shtuara nga koronavirusi Izraeli do të rikthejë izolimin. Vendimi në fjalë është marrë pasi situata në vend ka marrë të tjera përmasa, ku është në trend rritës numri i të infektuarve dhe i të vdekurve.

Pandemia ka paralizuar edhe sisitemin shëndetësor, duke ua vështirësuar edhe më shumë punën e mjekëve.Mediat e huaja raportojnë se izolimi, si pasojë e masave shtrënguese ndaj COVID-19, do të zgjasë tre javë.