Sipas kalkulimeve, Kurti e Konjufca e marrin pagën e njëjtë - Gazeta Express
string(58) "sipas-kalkulimeve-kurti-e-konjufca-e-marrin-pagen-e-njejte"

Lajme

Gazeta Express

01/02/2023 10:49

Sipas kalkulimeve, Kurti e Konjufca e marrin pagën e njëjtë

Lajme

Gazeta Express

01/02/2023 10:49

105 euro është caktuar vlera e koeficientit sa i përket Ligjit të Pagave.

Kjo shifër është bërë e ditur sot në mbledhjen e  Qeverisë nga kryeministri Albin Kurti.

Lexo Edhe:

Kurti bashkë me kryetarin e Kuvendit Glauk Konjufca, do të marrin pagë të njëjtë.

Që të dy kanë vlerën e koeficientit 17.

Kjo i bie që Kurti dhe Konjufca të marrin pagë nga 1785 euro.