Simptoma e Covid-19 që nuk e kemi hasur më parë - Gazeta Express
string(47) "simptoma-e-covid-19-qe-nuk-e-kemi-hasur-me-pare"

Simptoma e Covid-19 që nuk e kemi hasur më parë

Shneta tjera

Gazeta Express

05/10/2021 1:35

Një burrë i moshuar që u infektua me koronavirus u diagnostifikua edhe me sindromën e zorrëve nervore, dhe siç thuhet, kjo sindromë u shfaq për herë të parë si një simptomë e koronavirusit.

Mjekët në Japoni e trajtuan pacientin (77) për koronavirus, dhe menjëherë pasi diagnostikoi sëmundjen, ai filloi të ankohej për ankth dhe pagjumësi, transmeton portal arbresh.info

Lexo Edhe:

Më tej mjekët kanë zbuluar se pacienti vuante edhe nga sindroma e zorrëve nervore, sepse pacienti përmendi se duhej të lëvizte sepse nëse nuk e bënte këtë, ai kishte një problem me tretjen e tepërt.

“Para koronavirusit, ai kurrë nuk kishte një problem me sindromën e zorrëve nervore ose me zorrët në përgjithësi,” thanë mjekët.

Sipas mjekëve në Japoni, shumë njerëz që janë shfaqur në spital me simptoma të virusit të stomakut, kanë rezultuar  më pas pozitive me koronavirus.