Si u kap Agim Kajmaku? Kryebashkiaku shkoi për kurim në spitalin privat, në gjendjë të rëndë - Gazeta Express

Shqiperi

Gazeta Express

07/07/2020 9:06

Si u kap Agim Kajmaku? Kryebashkiaku shkoi për kurim në spitalin privat, në gjendjë të rëndë

Shqiperi

Gazeta Express

07/07/2020 9:06

Detaje të reja lidhur me arrestimin e ish-kreut te Bashkise se Vores, Agim Kajmaku, qe ndodhet tashme ne pranga pas 8 muajsh i shpallur ne kerkim.

Mesohet se Kajmaku eshte arrestuar mbremen e djeshme ne ambinetet e nje spitali provat, ku kishte shkuar ne gjendje problematike per shendetin.

“News 24” raporton se Kajmaku kishte shkuar ne nje spital privat ne Tirane, pasi vuante nga sëmundje kardiake dhe diabeti.

Pas kesaj, policia ka marre informacione se Kajmaku ndodhej ne spital dhe eshte paraqitur atje duke bere edhe ekzekutimin e urdher-ndalimit.