Si të ulni tensionin e lartë me lëngun e limonit - Gazeta Express

Shneta

Gazeta Express

01/12/2021 11:27

Si të ulni tensionin e lartë me lëngun e limonit

Shneta

Gazeta Express

01/12/2021 11:27

Limonët kanë aftësinë të ruajnë fleksibilitetin dhe funksionet e enëve të gjakut duke ulur kështu tensionin.

Prandaj Neps.al ju sugjeron një kurë të thjeshtë në kushtet e shtëpisë për të gjithë ju që vuani nga hipertensioni.

Lexo Edhe:

Shpeshherë ilaçet që përdoren mund t’ju japin komplikacione të tilla si probleme me muskujt, pagjumësi apo marrje mendsh. Kjo kurë natyrale është jashtëzakonisht efikase kundër tensionit të lartë.

Provojeni edhe ndani përshtypjet tuaja me ne!

Çfarë ju nevojitet:

1 gotë ujë

1 limon

Udhëzime:

Shtrydheni lëngun e një limoni në një gotë me ujë dhe pijeni atë çdo mëngjes përpara se të konsumoni ushqimin./neps.al