Si të pastroni gjakun nga yndyra? - Gazeta Express
string(34) "si-te-pastroni-gjakun-nga-yndyra-2"

Si të pastroni gjakun nga yndyra?

Ushqimi/Dieta

Gazeta Express

03/05/2024 20:26

Që trupi juaj të pushojë nga tryeza e mbushur me ushqime kalorike dhe të yndyrshme, po ju sjellim një pije detoksifikuese që djeg yndyrën.

Metabolizmi juaj do të përshpejtohet mënjëherë, do të shkrini dhjamin dhe peshën e tepërt, si dhe do të ju forcohet imuniteti.

Lexo Edhe:

Ju nevojitet:

1 lugë e vogël kanellë

2 lugë të vogla uthull molle

1 lugë mjaltë

2 lugë lëng limoni

1 gotë ujë

Përgatitja:

Përzieni të gjithë përbërësit dhe pini çdo mëngjes nga një lugë në stomak bosh me një gotë të madhe me ujë.

Antioksidantët e dalluar siç janë limoni dhe kanella e përshpejtojnë metabolizmin, ndërsa uthulla e mollës njihet si orientues i bakterieve të mira në stomak.