Si e luftoi sëmundjen? Del traileri i dokumentarit “I Am: Celine Dion” - Gazeta Express
string(66) "si-e-luftoi-semundjen-del-traileri-i-dokumentarit-i-am-celine-dion"

TV/Film

Gazeta Express

23/05/2024 21:13

Si e luftoi sëmundjen? Del traileri i dokumentarit “I Am: Celine Dion”

TV/Film

Gazeta Express

23/05/2024 21:13

Traileri zyrtar i “I Am: Celine Dion” u publikua vetëm pak minuta më parë dhe premton të sigurojë një vështrim të papërpunuar dhe të sinqertë nga prapaskenat e luftës së këngëtares me sëmundjen e njeriut të ngurtë.

Duke shërbyer si një letër dashurie për fansat e saj, ky dokumentar frymëzues nxjerr në pah muzikën që ka udhëhequr jetën e saj.

Lexo Edhe:

“Unë jam duke punuar çdo ditë. Por duhet ta pranoj, ka qenë një luftë”, thotë Celine Dion në trailer ndërsa lë të kuptohet për një rikthim të mundshëm në skenë dhe turne.

Dokumentari u drejtua nga Irene Taylor dhe pritet të transmetohet globalisht më 25 qershor.