Si do jetë moti sot në Shqipëri - Gazeta Express

Shqiperi

Gazeta Express

12/07/2020 8:29

Si do jetë moti sot në Shqipëri

Shqiperi

Gazeta Express

12/07/2020 8:29

Në vendin tonë moti sot do të jetë i alternuar nga kthjellime dhe vranësira të cilat do sjellin mot të kthjellët por që në zonat malore nuk përjashtohet mundësia për reshje.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 15ºC në 30ºC, në zonat e ulëta nga 21ºC në 36ºC dhe në zonat bregdetare nga 23°C në 37ºC.

Era do të fryejë në drejtim Veriperëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 5 ballë.