Shtyhet seanca ndaj Arbër Çekajt, gjobitet avokati Maks Haxhia - Gazeta Express

Shqiperi

Gazeta Express

07/07/2020 13:36

Shtyhet seanca ndaj Arbër Çekajt, gjobitet avokati Maks Haxhia

Shqiperi

Gazeta Express

07/07/2020 13:36

Ditën e sotme gjykata e Posaçme shtyu seancën për Arbër Çekajn dhe dy të bashkëpandehurit, të akuzuar për trafikimin e 613 kg kokaine në Shqipëri.

Shkak i shtyrjes u bë mungesa e avokateve të Arbër Çekajt.

Për shkak të situatës së përsëritur, gjykata ka gjobitur me 5 000 lekë avokatin Maks Haxhia.

Pasi kanë marrë në shqyrtim pretendimet e prokurorëve, togat e zeza kanë vendosur të ndëshkojnë avokatin Haxhia me gjobë.

Deri më tani gjyqi i Çekajt është shtyrë mbi 10 herë për mungesën e avokatëve të çështjes.

Seanca e radhës do të mbahet në 13 korrik.