Shtyhet ndeshja në mes të Genoas dhe Napolit shkaku i Covid-19 - Gazeta Express

Futboll

Gazeta Express

26/09/2020 16:52

Shtyhet ndeshja në mes të Genoas dhe Napolit shkaku i Covid-19

Futboll

Gazeta Express

26/09/2020 16:52

Ndeshja e Genoas kundër Napolit në Serie A që është dashur të luhet në ora 18:00 është shtyrë për në ora 19:00 për shkak se portieri Mattia Perin u testua pozitivë me COVID-19

Java e dytë ishte paraparë që të fillojë me ndeshjet në ora 15:00, por kjo ndeshje është shtyrë edhe njëherë.

Kjo do të thotë se ka pasur kohë të mjaftueshme që të bëhen testet dhe tërë skuadra e Genoas për momentin është në karantinë.

Pasi të bëhen edhe testet e dytë, skuadra e Genoas do të udhëtojë të dielën për në Napoli për ta luajtur ndeshjen. /GazetaExpress/