Shtrëngata të mëdha me breshër masiv kaplojnë Bosnje-Hercegovinën dhe Serbinë - Gazeta Express
string(77) "shtrengata-te-medha-me-bresher-masiv-kaplojne-bosnje-hercegovinen-dhe-serbine"

Lajme

Gazeta Express

22/06/2024 19:01

Shtrëngata të mëdha me breshër masiv kaplojnë Bosnje-Hercegovinën dhe Serbinë

Lajme

Gazeta Express

22/06/2024 19:01

Në raportin më të ri parashikues të Institutit Eksperimental për studimin e stuhive në tokën evropiane gjatë fundjavës stuhitë apo shtrëngatat më të fuqishme në Evropë parashihen pikërisht në Ballkan, gjegjësisht në territorin e Serbisë, Hungarisë, Rumanisë, lindja e Sllovakisë dhe juglindja e Polonisë.

Stuhi të forta me breshër të madh ka kapluar Bosnjë-Hercegovinën dhe Serbinë.

Lexo Edhe:

Meteo Ballkan ka publikuar disa foto nga breshëri masiv që po ndodh tani.