"Shteti, shtet", ish-deputeti i Vetëvendosjes ka një mesazh për LDK-në - Gazeta Express

“Shteti, shtet”, ish-deputeti i Vetëvendosjes ka një mesazh për LDK-në

Lajme

Gazeta Express

25/01/2021 7:40

Ish-deputeti i Vetëvendosjes, Dimal Basha i ka reaguar Lidhjes Demokratike të Kosovës pasi që kanë bërë të ditur sloganin e zgjedhjeve, raporton Gazeta Express

Basha në një shkrim në Facebook, ka thënë se shteti është shtet, kur nuk shet tokë dhe vë reciprocitet.

“Shteti është shtet …kur nuk shet tokë dhe vë reciprocitet”, ka thënë ai.

Ndryshe, dje LDK-ja, saktësisht kandidati i këtij subjekti për kryeministër, Avdullah Hoti ka bërë të ditur sloganin e zgjedhjeve.

Ky slogan është “Shteti, shtet”./GazetaExpress/