“Shqiptarët janë një popull i veçantë”/ Mourinho: E meritojnë finalen, na përfshijnë emocionet e tyre - Gazeta Express
string(96) "shqiptaret-jane-nje-popull-i-vecante-mourinho-e-meritojne-finalen-na-perfshijne-emocionet-e-tyre"

Shqiperi

Gazeta Express

24/05/2022 17:44

“Shqiptarët janë një popull i veçantë”/ Mourinho: E meritojnë finalen, na përfshijnë emocionet e tyre

Shqiperi

Gazeta Express

24/05/2022 17:44

Trajneri i Romës, Mourinho e ka quajtur Shqipërinë një vend të veçantë, në një intervistë të dhënë për mediet. Numri një i pankinës së ekipit italian ka fjalët më më të mira për Tiranën, por edhe për popullin kuqezi.

“Kur arritëm në gjysmëfinale e kuptova se sa e rëndësishme ishte. Tifozët dhe stadiumi e prisnin këtë moment. Ata janë një popull dhe një qytet i veçantë. Ata e meritojnë këtë.

Lexo Edhe:

Rge

E them të veçantë sepse na përfshijnë në emocionet e tyre, i kuptojmë dhe bëhemi pjesë e tyre. Kemi krijuar një ndjeshmëri që shkon përtej rezultateve” – tha ai. Roma-Feynoord, finalja e Conference League luhet nesër në Air Albania.