Shqiponja i vërsulet pulës, në ndihmë i dalin gjeli dhe cjapi-kamerat e sigurisë kapin momentin e pazakontë - Gazeta Express

Lajme

Gazeta Express

15/09/2021 10:08

Shqiponja i vërsulet pulës, në ndihmë i dalin gjeli dhe cjapi-kamerat e sigurisë kapin momentin e pazakontë

Lajme

Gazeta Express

15/09/2021 10:08

Një ngjarje e pazakontë është kapur nga kamerat e sigurisë në një fermë në Holandë, ku ishte cjapi dhe gjeli që e shpëtuan një pulë të cilës i ishte vërsulur një shqiponjë.

Jaap Beets, 59-vjeç, ishte brenda shtëpisë në afërsi të fermës në Gelderland, kur dëgjoi zhurma që vinin nga oborri, transmeton Telegrafi.

Lexo Edhe:

Sulmi që zgjati 17 sekonda, shfaq shqiponjën që ia kishte mësyrë pulave, por në momentin kritik i dalin në ndihmë gjeli dhe cjapi.

Duke parë rrezikun që i kanosej, shqiponja vendosi të tërhiqet duke fluturuar me shpejtësi – dhe duke u larguar nga vendi që për pak sa nuk ia mori jetën.