Shpërthimi ndaj trajnerit serb, Muçi “merr hak” me gol dhe sharje - Gazeta Express
string(62) "shperthimi-ndaj-trajnerit-serb-muci-merr-hak-me-gol-dhe-sharje"

Shpërthimi ndaj trajnerit serb, Muçi “merr hak” me gol dhe sharje

Sport

Gazeta Express

17/09/2023 9:39

Ernest Muçi njihet për golat e bukur që shënon.

Sulmuesi i talentuar shqiptar, tundi rrjetën kundërshtare në takimin Piast Gliwice-Legia e Varshavës, sfidë që përfundoi në barazim 1-1, të cilën miqtë e luajtën me dhjetë lojtarë prej pjesës së parë.

Lexo Edhe:

Muçi finalizoi saktë në minutën e 69′, duke ruajtur pathyeshmërinë e Legias në kampionatin polak të futbollit. Goli i tretë në Ekstraklasa për 22-vjeçarin, dhe i pesti duke përfshirë edhe rrjetat europiane.

Lojtari i kombëtares shqiptare, shpërtheu pas golit. Në mimikën e tij dallohen “përshëndetjet” shqip. Po kujt i adresoheshin ato?

Shfryrja e Muçit ishte ndaj trajnerit të ekipit kundërshtar: serbit Aleksander Vukovic. Me të cilin ka punuar më parë te Legia. 44-vjeçari nuk e preferonte sulmuesin për shkak të faktit që është shqiptar.

Dhe, dje Muçi u hakmor ndaj tij, duke i hequr nga duart fitoren me një gol të bukur. Dhe më pas disa fjalë në stilin shqiptar… /SS/