Shpërthim i fuqishëm në qendër të Elbasanit, dalin detajet - Gazeta Express

Ballina

Gazeta Express

24/02/2020 8:36

Me i fundit

Shpërthim i fuqishëm në qendër të Elbasanit, dalin detajet

Ballina

Gazeta Express

24/02/2020 8:36

Nje shpërthim i fuqishëm ka ndodhur ne qender te Elbasanit. Sipas te dhenave te para, sic meson “Panorama”, kane shperthyer dy panele diellore, duke shkaktuar panik te forte ne zone dhe te banoret. 

Panelet diellore thuhet se kishin pesuar defekt teknik dhe kanë shpërthyer, per fat duke shkaktuar vetem deme materiale.  Policia ka shkuar ne vendin e ngjarjes dhe ka nisur hetimet.