“Shpërthen” Munishi: Bravo Andorra, na mësuat se si luftohet për fanellën e Kombëtares - Gazeta Express
string(82) "shperthen-munishi-bravo-andorra-na-mesuat-se-si-luftohet-per-fanellen-e-kombetares"

“Shpërthen” Munishi: Bravo Andorra, na mësuat se si luftohet për fanellën e Kombëtares

Sport

Gazeta Express

28/03/2023 23:08

Kombëtarja e Kosovës zhgënjeu sonte duke barazuar me Andorrën, në ndeshjen e dytë kualifikuese për Kampionatin Evropian “Euro 2024”.

Ndeshja e zhvilluar në stadiumin “Fadil Vokrri” përfundoi me rezultatin 1:1, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Edon Zhegrova (59’) shënoi për “Dardanët”, kurse Albert Rosas (61’) për mysafirët.

Trajneri i mirënjohur, Ismet Munishi, ka duartrokitur Andorrën për paraqitjen e bërë sonte.

Postimi nga Munishi (pa ndërhyrje):

“Andora na jep gooll me skem të ushtruar ne ndërprerje dhe na mësoi si luftohet për fanellen e Kombëtares .

Bravo Andora”.

/Gazeta Express/