“Shpërthen” koronavirusi te Tottenham, infektohen tetë persona - Gazeta Express

“Shpërthen” koronavirusi te Tottenham, infektohen tetë persona

Futboll

Gazeta Express

07/12/2021 10:54

Tottenhami është goditur nga koronavirusi para ndeshjes të së enjtes në Conference League ndaj Rennes.

Gjashtë futbollistë të ekipit të parë dhe dy anëtarë të stafit besohet se kanë rezultuar pozitivë për koronavirus, raporton Sky Sports.

Lexo Edhe:

Ky “shpërthim” i koronavirusit mund të ketë ndikim të keq te Tottenham në ndeshjet pasuses.

Pasi do të përballet me Rennes, ekipi i Antonio Contes do të rikthehet në Premierligë ku do të udhëtojë për t’u përballur me Brightonin të dielën, para se të përballen me Leicesterin të enjten dhe më pas ta presin Liverpoolin më 19 dhjetor.

/Gazeta Express/