Shpërblehet seriali ‘Welcome to Utmark’, luajnë edhe dy aktore kosovare - Gazeta Express

Arte

Gazeta Express

22/11/2021 20:11

Shpërblehet seriali ‘Welcome to Utmark’, luajnë edhe dy aktore kosovare

Arte

Gazeta Express

22/11/2021 20:11

Seriali ‘’Welcome to Utmark’ fitoi çmimin ‘Golden Frog’ në konkursin e serialeve televizive në Camerimage

“Ndjehem i përulur dhe i nderuar që jam nominuar me njerëz që i shoh dhe i admiroj, faleminderit shumë festivalit dhe jurisë për këtë çmim të mrekullueshëm” tha Andreas Johannessen, pjesëtar i stafit realizues të filmit, ,shkruan KultPlus.

Lexo Edhe:

Ne serialin “Welcome to Utmark” marrin pjesë  dy aktoret shqiptare nga Kosova, May-Linda Kosumovic dhe Rozafa Çelaj.

Seria ‘Welcome to Utmark’  përbëhet nga tetë episoda është shkruar nga skenaristi danez Kim Fupz Aakeson.